Ganter Normelemente | Star Grip Nut | GN 5337.2-25-M5-E | Pack of 5 | Plastic | with Brass Socket | Handle 25 mm | Thread M5
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
  • Handle diameter d1: 25 mm; thread d2: M5; diameter d3: 13 mm; height h: 19 mm; thread depth: 10 mm
  • Plastic, thermoplastic (polyamide PA)
  • Brass socket
  • RoHS
Brand Ganter Normelemente
Color black
Model GN 5337.2-25-M5-E
Size Name Griffdurchmesser: 25mm; Gewinde: M5
Metal Type Brass
Item Weight 0.04 Kilograms
Part Number GN 5337.2-25-M5-E
Thread Size M5
Thread Type Iso Metric
Finish Types Unfinished
Manufacturer Elesa
Thread Class Class 3A